جراحی لازم است برای خیلی چیزها

چهارشنبه شب بازی برگشت منچستر یونایتد و بایرن مونیخ بود. بازی رفت را بایرن در زمین خودش دو بر یک برده بود. برای بازی برگشت دل توی دلم نبود. سالهاست که طرفدار منچسترم و آن ها که آن فینال رویایی را بین این دو تیم به یاد دارند می دانند چه خصومتی بین طرفداران دو تیم وجود دارد. همه چیز عالی بود. از آمدن حمید رضا صدر به عنوان کارشناس برنامه که دیدش درباره فوتبال فوق العاده است( مگر درباره سینما اینطور نیست؟) بگیر تا گزارش عادل فردوسی پور. هنوز به دقیقه ده نرسیده منچستر دو گل زد و این یعنی یک بازی رویایی. منچستر حتی فرصت نفس کشیدن هم به مدافعان بایرن نمی داد. فردوسی پور فقط از تغییرات فوق العاده فرگوسن در تیمش تعریف می کرد و از رافائل جوان که به جای نویل پا به سن گذاشته و پر اشتباه آمده بود. منچستر گل سوم را هم زد. دیگر خیالم راحت بود و اس ام اس تبریک بود که دوستان می فرستادند. نیمه اول داشت تمام می شد که بایرن گل اول را زد. انگار راحتی معنا ندارد. حالا اگر بایرن یک گل دیگر می زد، این منچستر بود که حذف می شد. هنوز چند دقیقه از نیمه دوم نگذشته بود که رافائل جوان، جوانی کرد و با کارت زرد دوم اخراج شد. حالا لرزه افتاده بود به جان منچستر. بایرن حمله کرد و حمله کرد و بالاخره گل دوم را زد. می شد فهمید که کار تمام است. مگر می شود به تیمی آلمانی آن هم وقتی یک نفر بیشتر دارد گل زد؟ آخرهای بازی، کارگردان تماشاگران نگران و ناراحت منچستر را نشان می داد که دل توی دلشان نبود. و مگر حال ما بهتر از آنها بود؟ و پایان تراژیک و تلخ رسید. داور سوت پایان را کشید. منچستر برد و حذف شد. حامد اس ام اس زد: " عجب! ". خیلی ناراحت بودم. جواب دادم: " کاش جزو متفقین بودیم". یک ساعتی که گذشت این " کاش..." مثل خوره به جانم افتاد. یعنی اگر جزو متفین بودم چه اتفاقی می افتاد؟ برای یک بازی فوتبال که برد و باخت دارد چه می کردم؟ این خشونت از کجا می آید؟ چرا نمی شود جلوی ناخودآگاه را گرفت؟ چقدر دیگر تمرین لازم است تا این خشونت پنهان شده در آن عمق را بیرون کشید و جراحی اش کرد؟     

/ 19 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرمان

عیبی ندارد!زنده باد بریتانیای کبیر .[ماچ] چه می شود کرد که ازماست که بر ماست . فوتبال را اسکاتلند به دنیا صادر کرد و در هر ورزشی و مسابقه ای برد و باخت هم وجود دارد . رنگ شال گردن طرفداران منچستر به من می گفت که کسی تیم یا آن بازیکن جوان برزیلی را در حذف شدن منچستر یونایتد مقصر نمی داند . زنده باد شکوه و عظمت مملکتی که آفتاب هرگز در آن غروب نمی کند [ماچ] این حامد نامرد آن اس ام اس "عجب" را برای من هم فرستاد و من هم چند فحش آبدار می خواستم روانه کل فرانسه کنم که خودم را جمع و جور کردم و یادم آمد انگلیسی ها جنتلمن هستند!

افشان

چه کامنتی بگذارم من که از این دو تا تیم فقط اسمشان را بلدم. راستش را بگویم بکن بائر و گرد مولر را هم میشناسم. میبینی که چقدر اپ تو دیت هستم! اما میخواستم حتما کامنت بگذارم. فقط به خاطر خوشحالی تو امیدوارم دورهی بعد تیم مورد علاقه ات قهرمان شود. در مورد متفقین ... حد اقل برای کشور ما که اَلمانها هیچوقت بد نبوده اند. چون به دلیل دشمنی شان با انگلیس در کنار ملت ایران قرار گرفته اند. در جنبش میرزا و قبل از ان تنگستان و... در مورد خشونت در وجود خودت زیاد جدی نگیر. دفعه ی دیگر اگر این حالت بهت دست داد به قتل امیر کبیر و بلاهایی که بر سر هندوستان اوردند فکر کن! به زاندارک هم میتوانی فکرکنی و همین طور نلسون ماندلا! راجع به خشونت زیاد جدی نگیر.

آلما

من هم فقط می نویسم "عجب"....

نیلوفر

...زمان هم حل نمي كند گاهي اين خشونت هاي خفته در عمق جان را ...و جراحي هم حتي ...

خانم ثابتی

های های های[گریه] نیامدم نیامدم حالا هم که آمدم ببین به چه پستی بر خوردم. دریغ از یک کلمه که بتوانم درباره اش بگویم. باز به افرا جان که گفت تراکتور. بضاعت من در این زمینه با عرض معذرت در حد دسته بیل هم نیست. شما را تا برنامه بعدی با پست سرتا پا مردانه تان تنها می گذارم. جیغ هایتان بنفش و روز هایتان خیس بارانی.[اوغ]

خانم ثابتی

خدای من علی حیدری ببخش. اون کلمه ی بد بد داخل پرانتز بد جنسی پرشین بود. وگرنه من فقط کمی زبان مبارک را از کام در آوردم. ممباب هواخوری. ببین این بود به خداااااااااااااااااااا[اوغ]

خانم ثابتی

یعنی چی که این پرشین شکلک من رو اینطوری می ذاره. [کلافه]

ساناز

دلم برات تنگ شده. چه خوب که به زودی می‌بینمت. من هیچ از فوتبال سر در نمی‌آرم ولی این بازی رو دیدم. به معیت چندین عدد بایرنی تیر. برایت حالا خواهم گفت از رفتارهای عجیبشان.

حامد

تازه چه کیفی کردم برای باخت بارسلونا. خداییش باید یه چیزی در مورد این مورینیو بنویسم. آدم چقدر می تونه عجیب و جاه طلب باشه آخه؟ اگه مورینیو می شد مربی تیم ملی فرانسه دیگه هیچ مشکلی نداشتم.